Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Endüstriyel İzolasyon

Mekanik izolasyon endüstriyel tesislerde enerji verimliliği, proses güvenliği ve iş sağlığı ve güvenliği açısından ciddi önem teşkil eden bir yatırımdır. Bu yatırım yapılırken doğru malzeme seçimi ve doğru uygulama çok önemlidir. İzolasyona yapılacak olan doğru yatırım tesis çalıştığı sürece işletme sahibine her anlamda kazanç sağlayacaktır. ANADOLUSAN teknik alt yapı ve tecrübesi ile müşterilerine her zaman en doğru ve en kaliteli hizmeti vermiştir. Sıcak hat, soğuk hat, kriyojenik hat ve ses izolasyonunda yalıtım dizaynı, projelendirme, malzeme tedariği ve uygulama hizmeti ANADOLUSAN tarafından müşterilerine verilmektedir.

Sıcak Hat İzolasyonu Uygulamaları

Sıcak hat izolasyonunda asıl amaç enerji verimliliğinin sağlanarak max. Yakıt tasarrufu sağlamaktır. Bu bağlamda proses sıcaklığı ve ortam koşulları göz önünde bulundurularak yalıtım malzemesi anlamında Rabitz Telli Taş Yünü, Prefabrik Taş Yünü, Cam Yünü, Seramik Elyaf, İğnelenmiş Cam Elyaf, Kalsiyum Silikat, Foamglas, esnek aerogel battaniye vb. gibi ürünler kullanılmaktadır. Sıcak hat uygulamaları çoğunlukla Termik Santrallerde, Petrokimya tesislerinde, Doğalgaz çevrim Santrallerinde, Jeotermal enerji santrallerinde ve kızgın yağ kazanı ve buhar kazanı bulunduran endüstriyel işletmelerde kazan, türbin, baca, depolama tankları, kızgın yağ, buhar ve kondens hatlarında yapılmaktadır.

Soğuk ve Kriyejonik Hat Uygulamaları

Soğuk ve Kriyojenik hat izolasyonunda asıl amaç işletmenin ihtiyacı olan soğuk ya da kriyojenik proseslerde minimum sıcaklık artışını sağlamaktır. Hat üzerinde karlanma ve yoğuşmayı önlemek için doğru yalıtım malzemesi ve kalınlık seçimi yanı sıra doğru uygulama soğuk ve kriyojenik hat uygulamalarında daha da bir önem teşkil etmektedir. Bu bağlamda proses sıcaklığı be ortam koşulları göz önünde bulundurularak yalıtım malzemesi anlamında Kauçuk köpüğü, PUR, Foamglas, Aerogel battaniye, PIR gibi ürünler kullanılmaktadır. Soğuk ve kriyojenik hat uygulamaları çoğunlukla Petrokimya Tesislerinde, LNG Tesislerinde, Oksijen hava ayrıştırma tesislerinde, Gübre fabrikalarında ve gıda ve içecek endüstrisinde yapılmaktadır.

Sökülebilir Takılabilir Isı Yalıtım Ceketleri

               Isı yalıtım ceketleri genel olarak endüstiyel tesislerde düzenli bakımı ve kontrolü yapılması gereken vana, flanş, kompansatör, kondenstop vb. armatür gruplarına. Pompalara, Türbin yüzeyine, otomotiv, marin ve savunma sanayinde egzoz yalıtımında yoğun olarak kullanılmaktadır. ANADOLUSAN olarak ses, ısı ve koruma amaçlı her türlü ekipmana ve yüzeye istenilen ölçü ve boyutlarda gerekli ölçüler alınarak imalat yapılmaktadır.

Bizden Teklif Alın!

Bizden teklif almak için formu doldurun, uzmanlarımız sizlere ulaşsın!