Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Kumlama, Boyama ve Kaplama

KUMLAMA

Kumlama metal yüzeylerin ömrünü uzatmak amacıyla koruyucu kaplama veya boyama öncesi yapılması gereken bir uygulamadır. Bu uygulama endüstriyel tesislerde çelik uygulamalarında tesisin uzun ömürlü olması açısından önemlidir.

Kumlama, uygulama yapılması istenen metal yüzeye, basınca dayanıklı bir kazana doldurulmuş aşındırıcı malzemenin kumlama kazanı içerisinde karışıp ardından yüksek basınçla uygulanmak istenen metal yüzeye püskürtülerek üzerindeki pas ve cürufun temizlenmesi işlemidir. Çeşitli ebat ve türdeki aşındırıcı ile metal yüzeyi mikron ölçeğinde aşındırılarak toz boyama işlemine hazır hale getirilir.  Kumlama işleminde kullanılacak olan aşındırıcı malzeme, uygulanacak olan yüzeyin çeşidine göre çeşitli ebatlarda ve çok çeşitli türlerde olabilmektedir. ANADOLUSAN olarak konusunda uzman teknik ekibimiz ve ekipmanlarımızla ile saha uygulamalarında sizlere hizmet vermekteyiz.

BOYAMA

Boyama işlemi genellikle yüzeyi hazırlanmış çelik üzerine korozyon önleme, yangın dayanımı vb. amacıyla gerekli kalınlıklarda uygulanır. Uzun süreli bir koruma isteniyorsa kalite kontrol çok önemlidir ve uygulama aşamasında gerekli kontrollerin yapılması gerekmektedir. Uygulama yerine göre sprey, rulo ve fırça ile yapılmaktadır.

KAPLAMA

Endüstriyel tesislerin bazı özel proseslerinde boru hatlarında, tanklarda ve aynı proses üzerindeki özel ekipmanlarda asidik ve bazik ortamdan koruyucu özel kaplama uygulamaları gerekebilir. Bu tip durumlarda gerekli uygulamalar teknik ekibimiz tarafından uygulanmaktadır.

Bizden Teklif Alın!

Bizden teklif almak için formu doldurun, uzmanlarımız sizlere ulaşsın!